0
AxiseMundi 30 sierpnia 2013 18:43
Krótka relacja z lowcostowej wycieczki do Tallina :mrgreen:

Trasa tam:
Dworzec autobusowy w Katowicach - 16:45 - PolskiBus do Warszawy - 10 zł
Warszawa - Wilno 23:05 SimpleExpress - 12zł
Wilno - Tallinn 10:30 SimpleExpress - 12 zł

Do Tallinna docieramy po 26h od startu w Katowicach, krótki spacer na stare miasto i odbieramy klucze do wynajętego mieszkania (airbnb - 88zł za dobę/za 4 osoby)
A w Tallinie....

Fantastyczne Stare Miasto z kościołami każdego wyznania, ładne punkty widokowe
Image

Image

Image

Po zwiedzaniu Starego Miasta przyszedł czas na Seaplane Harbour - nowoczesne, interaktywne muzeum, w którym można pospacerować po łodzi podwodnej.
Image
toaleta na lodzi podwodnej - mało miejsca :mrgreen:
Image

Zwiedzanie muzeum bardzo przyjemne, spędziliśmy tam kilka długich godzin.

Wieczorem nadszedł czas na poznanie Tallina od jeszcze piękniejszej strony:
Image

Image

Image

Kolejny dzień rozpoczęty od zakupów w sklepie alkoholowym w porcie.... i tu szok ..... Opakowania zbiorcze piwa i cydru po 24szt, opakowania zbiorcze wódek w 0,5l PET !!!! po 10 szt. Tylko po co ?
Zagadka wyjaśniła się wraz z przybyciem promu z Helsinek - średni zakup "turysty" to kilka 24paków piwa + kilka 10 paków wódek. My z 24 pakiem cydru wyglądaliśmy trochę ubogo :)

Cydr zakupiony, udaliśmy sie na nadbrzeże celem konsumpcji .... a tam piękne widoki promów.
Image

Image

Po zakończeniu konsumpcji powrót do mieszkania a następnego dnia rano ....
Świeża rybka prosto z targu w porcie + kolejny 24 pak cydru + schody w porcie = całodniowe opalanie :)
Image

Kilka dni mija i czas na powrót
Tallinn - Wilno - SimpleExpress - 12 zł
Cały dzień na zwiedzanie Wilna + Troki + świńskie uszy na obiad :mrgreen:
Wilno - Warszawa - SimpleExpress - 12 zł
Warszawa - Katowice - PolskiBus - 10 zł

Podsumowując koszty na osobę (transport+nocleg+wyżywienie) = ok300zł - bez alkoholu i pamiątek.

Dodaj Komentarz

Komentarze (15)

midoriao 30 sierpnia 2013 19:22 Odpowiedz
czy mogę dostać namiary na nocleg w tallinie, nick/nazwa oferty z airbnb? dziekuje
spac 31 sierpnia 2013 21:33 Odpowiedz
Jeden dzień na Tallin wystarczy? Będę tam niedługo na dwa dni, jednego dnia chciałem do Helsinek skoczyć, ale nie wiem czy to wszystko do ogarnięcia :P
tomo 31 sierpnia 2013 21:43 Odpowiedz
Zdecydowanie wystarczy Ci po jednym dniu na oba te miasta, Tallinn ma przepiękną i bardzo klimatyczną starówkę ale nie jest ona przesadnie duża więc jeden dzień na zgłębienie wszystkich jej zakamarków w zupełności Ci wystarczy, natomiast Helsinki moim skromnym zdaniem nie oferują niczego szczególnie interesującego i jeden dzień (wliczając to czas na prom Tallinn-Helsinki i Helsinki-Tallinn) na spacer po centrum miasta to wystarczająco dużo czasu.
cypel 31 sierpnia 2013 21:52 Odpowiedz
spac napisał:Jeden dzień na Tallin wystarczy? Będę tam niedługo na dwa dni, jednego dnia chciałem do Helsinek skoczyć, ale nie wiem czy to wszystko do ogarnięcia :Podpuść sobie Helsinki, uwierz mi, mimo tego że lubię to miasto to IMO nie ma tam nic ciekawego. Tallinn zdecydowanie bardziej atrakcyjny, choć w 1 dzień tez go można obejść praktycznie wzdłuż i wszerz.
spac 31 sierpnia 2013 23:04 Odpowiedz
Tomo, cypel, dzięki za porady - nad Helsinkami cały czas rozmyślam. Większość osób pisze, że nic tam nie ma, a i 30 euro trzeba, żeby się tam dostać, to już chyba lepiej Lotem z Warszawy :D no nic, zobaczę, najwyżej utknę 2 dni w Tallinie, po zdjęciach widzę, że warto ;)
pawellacheta 31 sierpnia 2013 23:31 Odpowiedz
Tallin tani nie jest, więc te zaoszczędzone euro na pewno się przyda :). Gdyby jednak po jednym dniu się znudził, to zawsze można wyskoczyć za miasto, np. do nadmorskiego Parku Narodowego Lahemaa albo zobaczyć jeden z pobliskich wodospadów.
axisemundi 1 września 2013 11:23 Odpowiedz
@midoriao masz namiar na PW ;)@spac W razie nudy można jeszcze wyskoczyć na Saaremee (nam było szkoda kasy:P), wybrać się na wieżę telewizyjną i za 20€ zaliczyć chodzenie po krawędzi (zdjęcia pokazują, że niezła adrenalina)
runo-88 7 września 2013 17:19 Odpowiedz
Tallin to piękne miasto i faktycznie starówka z tymi basztami robi wrażenie. W kwietniu miałem przyjemność spędzić tam 2 dni. Chciałbym tam wrócić w czerwcu na białe noce :)3 dnia popłynąłem do Helsinek i szczerze miasto do zwiedzania średnio ciekawe, chociaż miło mi się włóczyło po ulicach. Koniecznie trzeba spróbować renifera w porcie (10 euro) i popłynąć na wyspę Suomenlinna (5 euro RT)
zeus 7 września 2013 17:45 Odpowiedz
A gdzie można tego renifera kupić? ;D
runo-88 7 września 2013 17:56 Odpowiedz
W samym porcie, tam gdzie się codziennie rozkładają z budkami i namiotami z jedzeniem, pamiątkami itd.W Tallinie w marketach widziałem, że sprzedają jakąś szynkę/kiełbasę z renifera w plastrach, tak jak np. salami ;)
topaz102 12 września 2013 23:37 Odpowiedz
Miałem podobny trip z jednodniowym wypadem z Wilna do Tallinna. Warto odwiedzić pałac Kadriorg. Leży kawałek od centrum, łatwo się tam dostać piechotą. Wstęp do ogrodów bezpłatny, zwiedzanie pałacu w cenie 1,5 euro o ile mnie pamięć nie myli.W samym Tallinnie koniecznie trzeba odwiedzić legendarnego Kompressora http://www.kompressorpub.ee/?lang=en&page=contact :mrgreen:
cypel 12 września 2013 23:54 Odpowiedz
Runo-88 napisał:W samym porcie, tam gdzie się codziennie rozkładają z budkami i namiotami z jedzeniem, pamiątkami itd.biorąc pod uwagę port a w zasadzie porty w Helsinkach to mocno nieprecyzyjne określeniena hali przez cały rok można kupić różne wynalazki z renifera, mięso, ciasteczka itd.tu dokładna lokalizacjahttp://goo.gl/maps/gx3B8http://goo.gl/maps/Jpv8a
yoslawo 26 października 2013 13:51 Odpowiedz
Czyli dobrze zrobiłem rezygnując z Helsinek na rzecz kolejnego dnia w Tallinnie :) Przypomina mi się moja podróż SimpleExpres Wilno - Ryga - Tallinn.Ja w Tallinnie polecam skansen historyczny Rocca al Mare na wschodzie miasta. Ciekawa podróż w czasie.Może zamieszczę relację.
kawus 6 maja 2014 17:50 Odpowiedz
AxiseMundi -czyżby się spało w The knigth....?
wntl 24 czerwca 2014 10:56 Odpowiedz
AxiseMundi, napraw zdjęcia jak możesz :D